Volejbal: Slováci prehrali v B-skupine s Ruskom 1:3

18.06.2015 Celý región

Baku 18. júna (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali vo svojom treťom vystúpení na 1. európskych hrách v Baku s Ruskom 1:3. Duel trval 115 minút, Slováci v ňom ukoristili po dramatickej koncovke iba prvý set.

Zverenci trénera Miroslava Palguta tak majú na konte jedno víťazstvo a dve prehry, ešte ich čakajú zápasy s Belgickom a Bulharskom. Predtým zdolali Taliansko a nestačili na Nemecko. Rusi s troma výhrami v B-skupine dominujú. Do štvrťfinále postúpia z oboch skupín najlepšie štyri mužstvá.

B-skupina
Rusko - SLOVENSKO 3:1 (-24, 17, 18, 20)
Zápas trval 115 minút, rozhodovali: F. Collados (Fr.), A. Michlicová (Poľ.), 1000 divákov
Rusko: Vlasov 12, Kovalev 4, Markin 17, Filippov 8, Poletajev 13, Kliuka 3, libero Kabešov (Kobzar 0, Žigalov 2, Nikitin 10)
Slovensko: Zaťko 3, Kriško 9, Ondrovič 4, Lux 14, Chrtiansky 13, Prešinský 9, libero Vydarený (Končál 0, Mlynarčík 7, Macko 1, T. Halanda 0, Hruška 0)

Ďalší program Slovákov na EH (časy sú v SELČ)